DOĞAN YAĞCI

Adı Soyadı: Doğan Yağcı

Doğum Yılı:1953

Boy: 168

Saç Rengi: Kırlı

Göz Rengi: Kahverengi

Eğitimi (oyunculuk) Kurslar ve Atölyeler: Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

Dizi Çalışmaları: Çitlembik Dergisi/TRT (60 bölüm), Papatya Sokağı/TRT (30 Bölüm), Yahya Kaptan/TRT, Elif Ana/TRT, Kasırga İnsanları/Show TV, Yeşil Deniz(10 bölüm/TRT

Reklam Filmleri: Weber Markem(seri), Hürriyet Çocuk, Egepen, Trakmak,

Tiyatro Çalışmaları: İzmir Devlet Tiyatrosu, İstanbul Efendisi, Pazartesi Perşembe, Bir Ceza Avukatının Anıları, Toros Canavarı, Venedik Taciri, (40’a yakın oyunda oyuncu)

Yönettiği Oyunlar ve Tiyatro Öğretmenliği: Düdüklüde Kıymalı Bamya, Şeh Bedrettin Destanı Müzikal, Deli Dumrul, Yollarda, Kader Kısmet Oyunu, Sakarca, Kanlı Nigar, Bir Şehnaz Oyunu, Kunduracının Türküleri, Adana Şehir Tiyatrosunda, Aç İt Fırın Yıkar, Aladağlı Mıho, Erzurum Dev Tiy; Kader Kısmet Oyunu, Kurşun Askerin Utancı, Küçük Nasrettin, Sivas Devlet Tiyatrosunda Kader Kısmet Oyunu, Duvarların Ötesi, Trabzon Devlet Tiyatrosunda; Kanlı Nigar, Sokağa Çıkma Yasağı, Van Devlet Tiyatrosu; Yedekçi. Manisa Şehir Tiyatrosu; Fehim Paşa Konağı, Nazıma Dair, Manisa Tarzanı, Düğün Ya da Davul,
Ege Üniv. Konservaturı Mimik ve Rol Öğretmenliği, (eğitmen olarak konulan oyunlar Zaman Mekan İçinde, Yunus Emre), özel ders ile öğrencilere tiyatro öğretmenliği.

Ödülleri ve Adaylıkları: İzmir Devlet Tiyatrosunda en iyi erkek oyuncu ödülü Rotary Kulubü, Kanlı Nigar. Tüm dünyadaki üniversitelerarası yarışmada Polonya Zakopanede Toroslardan Anadolu’ya oyunu ile Altın Balta Ödülü.

Ekstra Çalışmalar: Erzurum Devlet Tiyatrosu Kurucusu, Adana Belediyesi Şehir Tiyatroları, Manisa Belediyesi Şehir Tiyatroları, Salihli Belediyesi Şehir Tiyatroları kurucularından. TRT’de her hafta canlı yayınlanan Yarınlar Bizim Çocuk Programı sunuculuğu.